Kuidas muretseda vähem ja elada paremini?

Oled kunagi mõelnud, et äkki muretsed liiga palju? Võtad kõike liiga isiklikult, mis omakorda loob kannatusi? Keskendud kõigele sellele, mida Su elus pole, aga tahaksid, et oleks? Mõtted nagu “mul pole motiveerivat töökohta”, “elan üürikas”, “elus puudub armastav kaaslane” on tuttavad? Ketrad neid mõtteid hommikust õhtuni. Tunned, kuidas ükski alanud päev rõõmu ei too. Tajud, kuidas see lihtsalt lämmatab ja surub maadligi. Kas on nii?

Võta hetk aega iseendale ja tule minuga kaasa.

Palun loo distants iseenda ja igapäevaelu vahele. Märka ja teadvusta seda tekkinud vaba ruumi. Püüa tunda, et see, kus asud sina, on päris. Sina oled päris. Ja kõik see, mis jääb Sinust kaugemale - sinu elu - on justkui mäng. Midagi, mis võib muutuda silmapilkselt. Sest sina, piltlikult öeldes, oledki kogu aeg paigal. Elu sinu ümber üksnes on pidevas muutumises.

Püüa kogeda seda mõistmist, et elu pole sina. Tehtud valikuid on võimalik muuta; mis sulle ei meeldi, sa ei pea kogema; sul on alati võimalus ümber otsustada. Ja kõike seda, mida sul täna ei ole, võib homme juba olla.

Sa ei usu mind? Loe edasi.

Ärkad hommikul üles, heliseb telefon ja keegi pakub sulle unistuste tööd. Põmm! Töökoht, fookus, eesmärk olemas.

Lähed õhtul uskumatut pakkumist sõpradega välja tähistama ja põrkad baari järjekorras kokku ägeda vastassoo esindajaga, kes sinult silmi ära ei saa. Põmm! Uus armulugu on alanud.

Tänu uuele töökohale, mis sissetulekut suurendas ja inimesele, kellega lokaalis tutvusid, olete poole aasta pärast jõudnud punkti, kus soovite luua ühise kodu ja võtta eluasemelaenu. Põmm! Sa oled väljas oma üürikast.

Ja päeval, mil asetad koosveedetud hetkedest pilte elevandiluu värvi seinale, meenub aeg, mil enda meelest sul justkui polnud mitte midagi. Ühtäkki tabad end mõttelt: “Oleks mul ometi olnud siis arukust ja suurema pildi tajumise oskust, et ma ei muretsenuks nii palju. Sest niiehknii kõik laheneb. Varem või hiljem.”

Muide, elu ongi selline. Kui mõistad, et kõik on muutumises ja seetõttu ükski asi elus ei püsi nii kaua, et see stressamist väärt oleks, siis elad palju kergemalt. Polegi vaja mitte midagi muud teha, kui panna kirja, mida soovid kogeda; kuhu soovid jõuda; mida tahad oma elus teha ja seejärel lihtsalt elada oma elu. Elada selliselt, et tunneksid end iga päev mõnusalt. Tee trenni, toitu hästi, suhtle sõpradega, naudi kultuuri, loe põnevaid raamatuid, viibi looduses, võta aega üksi olemiseks.

Sest muu tuleb niiehknii. Ausalt. Tuleb lahti lasta muretsemisest ja lubada kõigel, mis vaja, ellu saabuda. Kui paaniliselt keskendud sellele, mida sul pole, siis see, mida soovid, ei saagi su ellu tulla. Sellel lihtsalt pole ruumi. Vabasta see ruum ja luba sellel saabuda, mida tegelikult ellu soovid.