Kuidas kirjutada tootekirjeldusi?

Kuidas kirjutada ühele tootele 15 erinevat kirjeldust?

Oled ettevõtja ja toodad ühte kindlat toodet, mille eesmärk on sama, aga millel on erinevad variatsioonid? Ja ei tea, kuidas täita oma veebilehel nende toodete kirjelduste akent?

Ütlen Sulle ausalt, et veidi keeruline see kindlasti ongi. Aga nagu minule kombeks: „Ei ole olemas lahendamatuid olukordi. On üksnes piiratud fantaasia!“

➡️Millest lähtun mina, kui on vaja kirjutada ühele tootele erinevaid kirjeldusi?

🔸Märksõnasta emotsioon.
Alati alustan enda tunde kirjeldamisest. Võtame näiteks saunad. Panen kirja kõik märksõnad, mis meelde tulevad, kui mõtlen saunatamisele. Püüan võimalikult täpselt paberile asetada oma tundeid.

Olgu selleks lapsepõlvemälestus, sõpradega parimad koosveedetud õhtud, vanavanemate suitsusauna lõhnad jne. Ehk siis lasen end kukkuda laupäeva õhtu saunaskäiku.

🔸Märksõnasta sõbra /tuttava / kolleegi /koostööpartneri emotsioon.
Põhimõte on sama, aga emotsiooni kirjeldamiseks, istu hetkeks maha teise inimesega ja küsi temalt, mis tunne, mõte kangastub, kui mõtleb sellele tootele (nt saunas käimisele). Ja pane kõik tema mõtted kirjad.

Ka kõige jaburam, igavam, naljakam – sest lõpuks Sa januned ükskõik, millise teise inimese mõtte järele. Usu mind! 😊

🔸Sünonüümisõnastik, Sina vä
Kuna valdkond on sama ja emotsioonid üsna sarnased, siis kirjuta mõte paberile, aga püüa vürtistada sõnu mitte nii tihti käibelolevate sõnadega - avasta enda jaoks sünonüümisõnastik.

Ja kindlasti, hea nipp on „power words“, tõlkes võimu/väesõnad. Kasuta neid sõnu, mille puhul hakkab koheselt pilt peas jooksma.

Näiteks:
„Hellita end suussulava piimashokolaadiga.“
„Kui ahvatlev on mees ületänava, kes laupäeviti palja ülakehaga muru niidab.“
„Milline hingemattev päikeseloojang mind mäestikus tervitas.“
„Kui väga ma ihkan vabadust sõlmeseotud suhtes.“
„Kui Sinagi januned millegi uue järele oma elus?“

Mõistad? ;)

🔸Kuidas läheb, Hr Google?
Ikka ja jälle leian end googles luuramas, mida teised inimesed kirjutavad, räägivad. Kirjutan mõtted, märksõnad üles ja modifitseerin endale omaseks (kliendile omaseks).

Tihti, olles mõnes teemas sajaga sees, ei näe enam kõrvaltvaataja pilku. Seetõttu on äärmiselt kasulik tuuslata foorumites ja märgata teiste inimeste mõtteid ja tundeid antud valdkonnas.
___________________________

👉Kui aga tunned, et Sinu jaoks on see liig, mis liig ja ainuüksi mõte kirjelduste kirjutamisest ajab iiveldama, siis võta minuga ühendust.

Luba, ma kirjutan Sinu eest.