Kuidas kirjutada blogipostitusi?

„Copywriter, jah? Kuule, ole hea kirjuta mulle mõnus blogipostitus.“
„Hea küll! Mis on postituse eesmärk?“
„Tead, eesmärk polegi paigas, aga soovin, et see oleks täpselt selline:

   - mida on hea lugeda
   - suurendab müüginumbreid
   - on kutsuv, soojas toonis, naljakas, kaasahaarav, empaatiline
- kirjeldab meid ettevõttena kui parimat pakkujat turul.

„Uhh.. hea küll!“

Kuidas kirjutada avatav ja lõpuni lugejat kaasas hoidev blogipostitus?

1.   Leia meeldejääv pealkiri

Blogipostituse pealkiri on esimene asi, mida lugejad näevad. Seetõttu peab see olema pilkupüüdev ja veenev. Haarav pealkiri paneb inimesed Sinu blogipostitust lugema. Või vähemalt avama. Püüa olla loominguline ja väldi üldisi fraase nagu "Top 10 nõuannet..." või "Kuidas...".

2. Kirjuta oma häälega

Sinu blogipostitus peaks peegeldama Sinu isikupära, seega kirjuta nii, et see oleks Sulle omane. Ole ehe ja tõeline. Luban, et Su lugejad hindavad seda.

3. Hoia postitus köitev ja lühike

Usu mind, keegi ei viitsi lugeda romaani - kui pole just õhtune öökapiraamat enne uinumist. Seega, veendu, et blogipostitus on lühike ja sisutihe. Suundu koheselt asja juurde ja anna näiteks kasulikku teavet või teadmisi. Parimad blogipostitused on tavaliselt kuni 1000 sõna. Püüdle selle poole.

4. Ära visuaali unusta

Inimesed on visuaalsed olendid. Seega aitab piltide, videote või meemide lisamine oma blogipostituse teksti õhendada ja seda visuaalselt atraktiivsemaks muuta. Samas, ka veendu, et kasutatavad loovlahendused oleksid asjakohased ja annaks Sinu artiklile lisaväärtust.

5. Hoia haaravat stiili lõpuni

Kasuta blogipostituses tugevat ja aktiivset keelt, et kaasata lugejaid ja hoida nende huvi üleval postituse lõpulauseni. Kirjuta nii nagu räägid, välti žargooni või liiga tehnilist keelt, mis võib mõned lugejad kõrvale tõrjuda. Ole vestluslik, kuid samas professionaalne. Lase isikupära oma kirjutises läbi paista.

6. Vorminda postitust!

Vormindamine on võtmetähtsusega, et muuta Sinu blogipostitus lugejate jaoks kergesti loetavaks ja arusaadavaks. Teksti jaotamine alapealkirjade, punktide või nummerdatud loetelude abil võib aidata Sinu mõtteid korrastada ja muuta artikkel paremini loetavaks. Olulise esiletõstmine suunab tähelepanu postituse teatavatele osadele, mida vajad, et kindlasti märgataks.

Kui tunned, et see on siiski Sinu jaoks liiga suur amps, siis... Luba, ma kirjutan Sinu eest.